Regulamin

 

Regulamin sklepu internetowego organicoitaliano.com.pl z 19.07.2019
Sprzedaż żywności oraz win w sklepie internetowym organicoitaliano.com.pl wykonywana jest przez:
Jacek Kowalewski; adres: ul. Krześlin 76; 08-125 Suchożebry, Nr Regon: 710043570; Nr NIP: 8251262960 tel. 692592257, 600371954 email: dostawa@organicoitaliano.com.pl

Sprzedawca posiada ważne zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży zawierających od 4,5% do 18% alkoholu nr UD-IV-WDG-7340/I/B-249/2019 z dnia 10.04.2019 r. wydane przez Prezydenta m.st. Warszawy na podstawie ustawy z 26 października 1982 o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2137 z późn. zm.).

Miejscem zawierania umów sprzedaży jest punkt sprzedaży położony w Warszawie 02-675, przy ul. Wołoskiej 3, stoisko nr 120 na terenie BioBazaru

Witryna przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 18 lat.

Potwierdzenie Zamówienia przez Klienta jest równoznaczna ze złożeniem oświadczenia, że Klient bierze na siebie odpowiedzialność za odbiór zakupionego Towaru przez osobę pełnoletnią. Złożenie Zamówienia jest również tożsame z oświadczeniem Klienta, iż nie jest osobą, której zgodnie z art. 15 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, zabrania się sprzedaży napojów alkoholowych oraz, że nie dokonuje zakupu alkoholu celem dalszej odsprzedaży. W celu weryfikacji pełnoletności Klienta Sprzedawca wymaga podania daty urodzenia Klienta w formularzu Zamówienia, w razie wątpliwości Sprzedawca może też poprosić o przesłanie skanu dowodu osobistego Klienta.
Podane ceny są cenami całkowitymi, ale nie uwzględniają kosztów transportu, które podawane są przed ostatecznym zatwierdzeniem transakcji przez kupującego. W niektórych przypadkach dostawa może być darmowa.
Wysyłkę towarów wykonujemy najpóźniej w następnym dniu roboczym po potwierdzeniu zamówienia.
Sprzedawca nie wystawia, na sprzedaż towarów (bez wyraźnej informacji), których nie posiada w swoich magazynach. Jeśli jednak taka sytuacja zajdzie przypadkowo, Klient zostanie o takim fakcie niezwłocznie poinformowany przed potwierdzeniem zamówienia. O ile Klient nie odstąpi od zamówienia, dostawa może odbyć się w innym, ustalonym terminie.
Płatność za oferowany towar może być dokonana przez kupującego następujący sposób:
Płatność elektroniczna
Przelew bankowy – zasady rozliczania płatności za pomocą przelewów z rachunków bankowych w bankach, których siedziba jest poza terytorium Polski muszą być wcześniej ustalane ze Sprzedającym.
Płatność gotówkowa uiszczana kurierowi podczas dostawy (pobranie)
Zakup ratalny
Niektóre sposoby płatności oraz dodatkowe usługi dotyczące dostaw (np. powiadomienie przed dostawą, pobranie itp.) mogą być objęte dodatkowymi opłatami, ale w każdym przypadku wysokość tej opłaty przedstawiona będzie kupującemu w wyraźny sposób, przed zatwierdzeniem transakcji.
Kupujący ma prawo odstąpić od umowy, czyli zwrócić towar i zażądać zwrotu należności wraz z kosztami przesyłki w ciągu 14 dni od dostawy bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Po tym czasie możliwość zwrotu wygasa.
Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Kupujący musi poinformować Sprzedawcę o swojej decyzji w ciągu 14 dni od dostawy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną) – adresy do korespondencji na dole strony. Kupujący może skorzystać z dołączonego przez Sprzedawcę wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.
Aby Sprzedawca zwrócił należne Kupującemu pieniądze, Kupujący musi dostarczyć Sprzedawcy zwracany towar na własny koszt, w ciągu maksymalnie 14 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy . Towar nie może nosić jakichkolwiek śladów używania, otwarcia.

Na życzenie kupującego, Sprzedawca może zorganizować transport zwrotny dla towaru. Jeśli Kupujący wyrazi taką chęć, Sprzedawca przedstawi ofertę zwrotnej przesyłki kurierskiej płatnej dodatkowo. Jeśli Kupujący przyjmie tą ofertę, umówioną należność Sprzedawca potrąci od kwoty, należnej do zwrotu.
W przypadku odstąpienia od umowy (zwrotu towaru) Sprzedawca zwróci wszystkie otrzymane od Kupującego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Kupującego sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę), niezwłocznie, nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sprzedawca został poinformowany o decyzji o zwrocie oraz po dokonaniu zwrotu towaru wg zasad powyżej.
Zwrotu płatności Sprzedawca dokona przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte przez Kupującego w pierwotnej transakcji, chyba że Kupujący wyraził zgodę na inne rozwiązanie. W każdym przypadku kupujący nie ponosi żadnych opłat w związku ze zwrotem.
Kupujący ma prawo do zgłoszenia reklamacji. Reklamacja taka może być złożona za pośrednictwem poczty email, faksem lub listownie. Sprzedawca zobowiązuje się do rozpatrzenia reklamacji bez zbędnej zwłoki i przeprowadzenia procedury reklamacyjnej zgodnie z obowiązującym prawem.
Zasady przetwarzania danych osobowych przekazanych Sprzedawcy przez Kupującego są określone przez Politykę prywatności opublikowaną na stronie sklepu.
Powyższy regulamin określa zasady transakcji w sklepie internetowym organicoitaliano.com.pl Składając i potwierdzając zamówienie, kupujący potwierdza akceptację wszystkich postanowień i informacji w nim zawartych.
Adresy do zwrotów i komunikacji.
Organico Italiano, ul. Żeglińskiego 2 05-500 Piaseczno, email: dostawa@organicoitaliano.com.pl, nr tel. 692492257, 600371954

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl